Wintersport in Banff & Lake Louise: Een Canadees sneeuwparadijs

Skigebied Banff & Lake Louise in Canada ligt middenin het prachtige Banff National Park. Banff & Lake Louise bestaat uit de skigebieden Mt. Norquay, Sunshine Village en Lake Louise Ski Resort, die je met de Tri-Area skipas van SkiBig3 allemaal kunt uitproberen. Het skigebied is behoorlijk groot, in totaal heeft het 278 km aan pistes, die overigens net een andere indeling hebben dan wij in Europa gewend zijn.
In de skigebieden in Canada is groen eenvoudig, blauw is moeilijk, rood bestaat niet en dan zijn er nog twee gradaties zwart. Kijk vooral ook verder dan de geprepareerde pistes, want de off-piste mogelijkheden zijn hier fantastisch en zeer geliefd.
Ligging skigebied Banff & Lake Louise
Waarschijnlijk is wintersport in Canada überhaupt heel anders dan je gewend bent. Tijdens je vakantie verblijf je namelijk niet vlakbij de pistes, maar in het levendige stadje Banff, waar ’s ochtends meerdere skibussen vertrekken om je naar één van de skigebieden te brengen.
Het dichtstbijzijnde skigebied is het knusse Mt. Norquay, dat op zo’n 6 kilometer van het centrum ligt. Het uitdagende Sunshine Village ligt op 16 kilometer afstand en het grootste skigebied, Lake Louise Ski Resort, is het verst weg. Hiervoor moet je 60 kilometer rijden, maar dat is zeker de moeite waard.
Afstanden van Banff naar de skigebieden:
- Mt. Norquay: 6 kilometer.
- Sunshine Village: 16 kilometer.
- Lake Louise Ski Resort: 60 kilometer.
Het dichtstbijzijnde skigebied is het knusse Mt. Norquay. Het uitdagende Sunshine Village ligt op 16 km afstand en het grootste skigebied, Lake Louise Ski Resort, is het verst weg. Hiervoor moet je 60 km rijden, maar dat is zeker de moeite waard.

Sfeer en voorzieningen
De skigebieden van Mt. Norquay, Sunshine Village, Lake Louise Resort zijn een verzameling van skiliften, parkeerplaatsen en horecagelegenheden. Hier geen restaurantjes langs de pistes, deze bevinden zich gecentreerd onderaan de berg bij de skiliften. De meeste restaurants zijn overigens wel heel sfeervol aangekleed, met natuurlijke materialen als hout en natuursteen. Houd er rekening mee dat het eten en drinken vrij prijzig kan zijn.
Voor een goed après-ski feestje ga je terug naar het centrum van Banff. Hier vind je:
- Meer dan 200 gezellige kroegjes.
- Veel verschillende soorten restaurants in diverse prijscategorieën.
- Andere uitgaansgelegenheden & Clubs met een internationaal publiek.

Waarom skiën in Banff & Lake Louise?
Je gaat naar Banff & Lake Louise als je op zoek bent naar fantastische sneeuw, hoge bergen en uitdagende pistes die dwars door één van de mooiste nationale parken ter wereld slingeren. Gemiddeld valt hier tussen de 4 en 6 meter poedersneeuw, dat door de geringe luchtvochtigheid droger en luchtiger is dan in Europa. Het hoogste punt van het skigebied ligt op 2730m in Sunshine Village. Sowieso is het gebied relatief hoog, waardoor het seizoen ook lang is. Je kunt hier van begin november tot midden mei skiën.
Dus wat maakt deze regio in Alberta zo bijzonder?
- Gemiddeld 4 tot 6 meter poedersneeuw.
- Droge, luchtige sneeuw dankzij de geringe luchtvochtigheid.
- Hoogste punt op 2730 meter in Sunshine Village.
- Lang seizoen: van begin november tot midden mei.
Een paar praktische tips
Zorg ervoor dat je goed gekleed bent wanneer je op wintersport gaat naar Banff & Lake Louise. Het kan hier namelijk echt heel koud worden. Gelukkig heeft het gebied de laatste jaren flink geïnvesteerd in nieuwe, verwarmde, high speed 6-persoons stoeltjesliften. Inmiddels telt het gebied drie verwarmde skiliften: de TeePee Town LX, de Super Angel LX en de Pipestone Express. Geen overbodige luxe, want je skiet hier veelal boven de boomgrens. Desalniettemin is het verstandig om warme kleding mee te nemen.
De bereikbaarheid van Banff & Lake Louise is goed. Wekelijks vertrekken er meerdere vluchten van Schiphol naar Calgary. Na aankomst rijd je met je huurauto in ongeveer twee uur naar Banff. Boek je een pakketreis, dan is je transfer tussen de luchthaven en Banff doorgaans inbegrepen. De skibus is gratis voor skipashouders.
Log in en lees reacties
Inloggen