Nieuwe 6-persoons stoeltjeslift Aussichtsberg in Dachstein West

Naast de Angeralm wordt er ook stevig geïnvesteerd in de Aussichtsberg: de oude Aussichtsberg-stoeltjeslift wordt vervangen door de nieuwe 6SB Aussichtsberg. Dit is onderdeel van hetzelfde innovatieproject in Dachstein West dat comfort, capaciteit en verbindingskwaliteit flink moet verbeteren.
Wat is de Aussichtsberg en waar ligt hij?
De Aussichtsberg is ook een 6-persoons hogesnelheidsstoeltjeslift, eveneens van Leitner. Hij vervangt de oude Aussichtsberg-lift uit 1992, een vaste 4-persoons stoeltjeslift. Het dalstation ligt ongeveer op 1.391 meter, het bergstation op ongeveer 1.585 meter hoogte.
Technische specificaties & vernieuwingen
- De lengte van het traject is zo’n 982 meter (rijafstand), met een schuin gemeten afstand van ca. 948 meter.
- Snelheid: 5 meter per seconde.
- Reistijd: rond de 3,99 minuten van vertrek tot uitstap in de definitieve uitvoering.
- Capaciteit: 2.400 personen per uur.
- Aantal steunen: 9 in de definitieve opstelling.
Wat was de oude Aussichtsberg?
De oude Aussichtsberg-lift dateert uit 1992, was een vaste 4-persoons stoeltjeslift zonder de moderne comfortvoorzieningen. De snelheid was aanzienlijk lager, de capaciteit beperkt, en voorzieningen zoals stoelverwarming of weerkap ontbraken.

Relatie tot de Angeralm-lift
Zoals gezegd delen Aussichtsberg en Angeralm het dalstation. Dat betekent dat je onderweg van of naar één van de liften makkelijk kunt overstappen of navigeren tussen de twee. Beide liften zijn onderdeel van dezelfde investeringsgolf (22 miljoen euro) samen met een nieuw technisch centrum.
Over Dachstein West
Dachstein West strekt zich uit over delen van Opper-Oostenrijk (Oberösterreich) en Salzburgerland. Het skigebied biedt zo’n 50 km aan pistes en ligt op hoogtes van ongeveer 760 tot 1.620 meter.
“Onze gasten willen veilig, comfortabel en snel de berg op. En dat is precies wat we met deze investering realiseren." - Rupert Schiefer, directeur van de OÖ Seilbahnholding en CEO Dachstein Tourismus AG
De regio is al bezig met maatregelen om sneeuwzekerheid te verhogen, onder meer via technische besneeuwing. De nieuwe liften zijn een vervolg op die inspanningen. Kosten nog moeite worden gespaard voor deze upgrades en de investering voor de beide liften plus het nieuwe technische centrum bedraagt circa 22 miljoen euro.
Landesrat Achleitner is een regionale overheidsvertegenwoordiger en benadrukt dat dit soort investeringen nodig zijn om de aantrekkelijkheid van de vakantiebestemming te behouden en de lokale economie te versterken.
Log in en lees reacties
Inloggen