6 Hotspots in het SalzburgerLand
‘Hotspots’ benoemen in een regio die eigenlijk een grote hotspot is, dat valt niet mee. Want SalzburgerLand heeft alles wat je op wintersport zoekt. Fantastische pistes in alle soorten en maten, moderne liften en een uitstekende infrastructuur. Maar daarnaast gezellige dorpen, top-accommodaties in alle klassen, lekker eten, een gezellige après-ski, rustieke berghutten.
En on top of that de stad Salzburg zelf, die zeker ook een bezoek waard is. Maar de grootste troef zijn de inwoners: de gemütlichkeit vind je nergens anders!
Hotspot 1: Grossarltal
En superleuk dal, mooie pistes en leuke dorpjes, dat is de belofte van het Grossarltal. Maar in 2023 is het gebied nog aantrekkelijker geworden voor wintersporters. De “Kieserl” 10-persoons gondellift brengt je snel en comfortabel naar de top van de Kieserl.
Van daaraf heb je ook een directe verbinding met Dorfgastein, waardoor het gebied nog groter geworden is. Bij de nieuwe lift is ook een letterlijk en figuurlijk toprestaurant geopend: Wolke7. Ga daar vooral even genieten voordat je aan een afdaling begint!
Hotspot 2: Filzmoos
Alleen de naam klinkt al gezellig, en dat is het er ook. Vooral bij families is dit een geliefde bestemming. Filzmoos zelf is echt een gezellig Oostenrijks plaatsje met veel horeca en winkels. Maar je komt natuurlijk voor de wintersport activiteiten, en die zijn er volop.
Skiën, snowboarden, langlaufen, biatlon, skitouren, sneeuwschoenwandelen, winterwandelen, schaatsen, een ritje in een paardenslee of zelfs een adembenemende ballonvaart over de Alpen: Filzmoos heeft het allemaal!
Hotspot 3: Rauris en ‘NHPT’
In Rauris staat een duurzame wintervakantie centraal: dicht bij de natuur. Voor wintersport op de pistes zit je hier goed als je weg wilt blijven van de massa’s. En dan ‘NHPT’: dat staat voor National Park Hohe Tauern. Daar wordt dus niet geskied, maar juist volop van de natuur genoten. Een immens gebied vol met ‘drieduizenders’ ligt hier op je te wachten.

Ontdek het bijvoorbeeld tijdens een sneeuwschoenwandeling met een Ranger die je alles over de flora en fauna van het park kan vertellen. Misschien kom je nog wel wilde dieren tegen ook!
Hotspot 4: Salzburger Saalachtal
Dat klinkt je misschien wat minder bekend in de oren, maar het Salzburger Saalachtal is een fantastische bestemming. Dichtbij de Duitse grens, dus sneller bereikbaar vanuit Nederland. Het gebied is vooral geliefd bij families, de prijzen zijn aantrekkelijk en het is er betrekkelijk rustig. Kinderen kunnen al vanaf 3 jaar in het Kinderland hun eerste ervaringen op ski's opdoen. De rest van de familie kan dan lekker de brede pistes op, gaan langlaufen of genieten van een mooie winterwandeling!
Hotspot 5: Radstadt
Radstadt is een leuk stadje in SalzburgerLand. Deze ‘oude stad in de bergen’ ligt slechts 70 kilometer ten zuiden van Salzburg, tussen het Dachstein massief en de Radstädter Tauern. Keuze genoeg dus waar je zou willen gaan skiën: Schladming, de Reiteralm, Zauchensee, Obertauern en Snowspace Salzburg bereik je met de auto of met de gratis skibus in minder dan 30 minuten. Dat betekent trouwens ook dat het hier qua prijs interessant wintersporten is.

Kortom: Radstadt met zijn gezellige cafés en restaurants is het ideale uitgangspunt om de mooiste en bekendste skigebieden van Oostenrijk te verkennen.
Hotspot 6: Dachstein West
Om te beginnen: je hebt hier 160 kilometer aan pistes, ultramoderne bergliften, vier skischolen en kindergebieden. Dan kan je wintersport al niet meer stuk. Het skigebied Dachstein West is meerdere keren met “goud” bekroond. Waarom? Omdat het op een unieke plek ligt: namelijk tussen het idyllische Lammertal en de UNESCO werelderfgoedregio Hallstatt-Dachstein/Salzkammergut. Vooral doen: de 40 kilometer lange skiroute “Dachstein Tour”!
Log in en lees reacties
Inloggen